VÍCE O KNIZE

Podělím se i o schopnost nahlížet na věci z různých úhlů či těžit tam, kde mnozí jiní ztrácejí. Ukáži, jak nesmírně důležité je zbavovat se společností vsugerovaných myšlenkových stereotypů, i zkostnatělých představ a naopak neztrácet humor, klid a rozvahu ani v těch nejsložitějších momentech, resp. právě v nich. Snažím se i bourat dle mého názoru škodlivé mýty, předsudky a předpojatosti, napříč generacemi, pohlavími i sociálním, etnickým či náboženským světem nebo vůči tvorům sdílejících naší rodnou planetu, náš společný domov. A pomáhat vnášet světlo na opomíjená témata, jejíž konstruktivní řešení jsou ale v zájmu nás všech. To vše i mnoho dalšího pochopit a naučit se, mně a nejen mně, stálo mnoho. Zdůrazňuji, že rozhodně nejde o poučování či ještě hůře povyšování, ale naopak s veškerou pokorou předávám zkušenosti s plným vědomím, že vyplývají především z mých chyb, nezdarů a pádů. I proto bych byl rád, aby z toho aspoň nějaký užitek mělo co nejvíce lidí, resp. tvorů (i díky napojeným charitativním aktivitám). A také tím vrátit do Prostoru aspoň něco z toho, co jsem sám obdržel, protože lidí či knih nebo filmů, kteří mi pomohli či jinak inspirovali, je bezpočet.
Současně jsem se snažil shrnout i různé rady a postřehy ohledně cestování se psem, protože po světě, doma i na sociálních sítích se na mně neustále obrací hodně lidí. 

No a v neposlední řadě si také velmi přeji, abych vás naším příběhem i pobavil či jinak potěšil 😉  

Během naší Cesty, která trvala déle, než jsem čekal a neplánovaně na třech kontinentech, jsme žili i zcela odlišným způsobem života (nejen co se týče lokalit, ale především s ohledem na podmínky a okolnosti), tedy byli i obklopeni absolutně jinými lidmi, činnostmi a energiemi i problémy (současně však vše bylo v mnohém totožné). Takže nejen díky zcela rozdílným civilizacím jde o vyprávění, složené ze čtyřech povídání, z totálně odlišných světů – tří rozdílných zemí (Peru, Thajsko, ČR), i o srovnání 4 různých světů (ČR představuje 2 světy, před Thajskem = pracovně v turistickém centru Prahy, i po Thajsku = báječný statek na samotě mezi koňmi a dalšími zvířecími kamarády), tedy i čtyř zcela rozdílných způsobů života.